Mamy świadomość, jaki wpływ na środowisko naturalne ma branża cateringu dietetycznego, dlatego wszystkie nasze pojemniki są szklane. Naczynia są żaroodporne, można je śmiało podgrzewać w piekarniku lub kuchence mikrofalowej.

Jak to działa? Wystarczy, że przy kolejnej dostawie wieczorem wystawisz puste pudełka w miejsce, gdzie kierowca zostawia Twój catering.

Jeżeli pozostawienie torby na całą noc jest zbyt ryzykowne, poprosimy o wcześniejszy kontakt mailowy w celu doprecyzowania bezpieczniejszego sposobu odbioru i doręczenia.


Zasady dotyczące korzystania z pojemników szklanych:

– Pokrywki: plastikowe pokrywki od pojemników wytrzymują temperaturę do 75 stopni Celsjusza. Oznacza to, że lepiej nie wkładać ich do piekarnika ani mikrofalówki

– Resztki posiłków: prosimy, żeby przed zwrotem całkowicie opróżnić zwracany pojemnik (dotyczy to również sytuacji kiedy, danie miałoby wrócić do nas w stanie nienaruszonym).

– Mycie pojemników: prosimy, żeby przepłukać pojemniki

aby niepozostały w nich żadne resztki jedzenia, ponieważ ze względu na ich dodatkową kwarantannę i dezynfekcję ich droga powrotna jest wydłużona

– Zamykanie pojemników: bardzo ważne, żeby zamknąć szczelnie pojemniki przed oddaniem. Pojemniki mogą być zamknięte mokre. Pokrywki zabezpieczają pojemniki przed uszkodzeniem jednego o drugi w trakcie transportu powrotnego.

– Sposób ułożenia pojemników: prosimy o układanie pojemników w taki sposób, żeby szkło nie uderzało o szkło. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy któryś z pojemników jest włożony do góry nogami, otwarty lub jeden w drugi.

– Szok termiczny: szklane pojemniki można podgrzewać w kuchence mikrofalowej lub piekarniku do temperatury około 100 stopni jednak źle znoszą one szok termiczny – najlepiej nie wkładać ich do już rozgrzanego piekarnika a w kuchence mikrofalowej bezpieczniej ustawić odrobinę mniejszą moc i dłuższy czas, szczególnie jeżeli pojemniki są prosto z lodówki. Lepiej też nie podgrzewać również prawie pustych pojemników.

Prosimy o wystawienie opakowań do zwrotu przed kolejną dostawą przypadającą w niedzielę wieczorem. Podobnie w okresach przerw świątecznych i „długich weekendach" prosimy zawsze o wystawianie opakowań dopiero po przerwie.

Call Now Button